Přihlášky do 4. února 2022

Absolvovali jste VŠ studium v oboru český jazyk a literatura a chtěli byste vyjet pracovně do zahraničí?

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce vypisuje výběrové řízení na obsazení míst lektorů českého jazyka a literatury v zahraničí s působností od akademického roku 2022/2023.

Výběrové řízení proběhne na volná místa na lektorátech univerzit v Bulharsku (Sofie), Číně (Peking), Egyptě (Káhira), Francii (Aix-en-Provence, INALCO), Gruzii (Tbilisi), Chorvatsku (Záhřeb), Itálii (Padova, Udine), Polsku (Katovice, Krakov, Varšava), Rumunsku (Bukurešť), Rusku (Moskva), Severní Makedonii (Skopje), Slovinsku (Lublaň) a Spojeném království (Glasgow).

Podrobnosti o podmínkách výběrového řízení s datem uzávěrky 4. února 2022 a požadavcích kladených na uchazeče jsou zveřejněny na stránkách MŠMT.

Více informací o Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí naleznete rovněž na stránkách DZS.

Termín pohovorů je stanoven na 23. a 24. února 2022. Předpokládaná forma pohovorů bude online v aplikaci Teams.

Úvod > Nástěnka > Výběrové řízení na místa lektorů/lektorek ČJ a literatury v zahraničí (uzávěrka 4.2.2022)