Další zahraniční spolupráce

Mezinárodní visegrádský fond

Byl založen 9. června 2000 v Bratislavě jako mezinárodní organizace vládami zemí Višegrádské čtyřky (Česká Republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko). Posláním fondu je podporovat rozvoj a bližší spolupráci mezi těmito zeměmi. Má podpořit běžné kulturní, vědecké a vzdělávací projekty, cestování mladých lidí a také turistický ruch.

Višegrádský fond je financován vládami zemí Višegrádské čtyřky. Proto může nabídnout podporu prostřednictvím diferencovaných grantů a různých variant stipendipendijních systémů. Mezi příjemci z fondu jsou především nevládní organizace, instituce, školy a univerzity, studenti a umělci.

Kontakty

International Visegrad Fund

Kralovske udolie 8,

811 02 Bratislava

Slovak Republic

Tel: +421 259 203 811 Fax: +421 259 203 805

http://visegradfund.org/home/

International Visegrad Fund

standard grants

small grants

scholarhips

artist residencies

 

CEEPUS

CEEPUS je program určený pro země střední a východní Evropy: Dohodu o spolupráci podepsaly: Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko, Makedonie, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a spolupracuje také Priština-Kosovo. Výměny probíhají v rámci tzv. tématických sítí s konkrétními partnery na základě předem domluvených a podepsaných smluv.

Finanční podporu poskytují národní kanceláře CEEPUS jednotlivých zúčastněných států.

Zahraniční oddělení FF UK do přihlašovacího procesu nijak nezasahuje. Máte-li zájem o podrobnější informace o pravidlech tohoto programu, navštivte internetovou stránku Domu zahraničních služeb.

Kontaktní osoba

(v Domě zahraničních služeb MŠMT ČR – Na Poříčí 1035/4, Praha 1)

 

Úvod > Studium v zahraničí > Další zahraniční spolupráce