Výběrové řízení Erasmus – vyjeďte na zahraniční pobyt!

Dne 14. 3. 2022 v 10.00 uskuteční Ústav bohemistických studií FF UK výběrové řízení v rámci programu Erasmus+ pro studijní pobyty na zahraničních univerzitách v zimním semestru akademického roku 2022/2023. Účastník výběrového řízení musí splnit následující podmínky:

 1. do 13. 3. zaslat motivační dopis na adresu: tomas.vucka@ff.cuni.cz
 2. do 13. 3. zaslat stručný životopis na adresu: tomas.vucka@ff.cuni.cz
 3. k samotnému výběrovému řízení přinést doklad o jazykové způsobilosti (min. úroveň B2, jedná se o jazyk, v jakém bude uchazeč případně na dané univerzitě studovat, například pojede-li na univerzitu do Berlína, měl by mít jazykovou úroveň němčiny B2)
 4. k samotnému výběrovému řízení přinést výpis studijních výsledků, který obdrží na vyžádání na studijním oddělení FF UK

Výběrové řízení proběhne v prostorách Ústavu bohemistických studií FF UK, Na Příkopě 29, druhé patro. Místnost, kde se bude výběrové řízení konat, bude ještě upřesněna.

Podrobnější informace (způsob přihlášení, detailní informace k pobytům na jednotlivých univerzitách, způsob, jak získat výpis studijních výsledků nebo doklad o jazykové způsobilosti apod.) naleznou zájemci na odkazu  https://www.ff.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/zahranicni-vymenne-programy/llp-erasmus/

Na jednotlivá nabízená místa na univerzitách se mohou přihlásit také studenti, kteří nestudují na ÚBS, avšak studenti ÚBS (tedy studenti z domácí katedry) budou při obsazování jednotlivých míst upřednostněni. Studenti z jiných oborů a kateder, kteří by chtěli vycestovat prostřednictvím ÚBS, musí absolvovat výběrové řízení na své domácí katedře či se na své domácí katedře informovat o dalších potřebných náležitostech.

Základní informace jsou na odkazu http://erasmus.ff.cuni.cz/

Ústav bohemistických studií nabízí studijní pobyty na těchto univerzitách:

 • Université Libre de Bruxelles
 • Leipzig University
 • Plovdiv University ‚Paisii Hilendarski‘
 • University of Tampere
 • University of Helsinki
 • Humboldt University of Berlin
 • Pavol Jozef Šafárik University in Košice
 • Sorbonne University
Úvod > Nástěnka > Výběrové řízení Erasmus – vyjeďte na zahraniční pobyt!