Rektorský den 11.5.2022 – výlet ÚBS do sv. Jana pod Skalou ZRUŠEN

Milé studentky, milí studenti, milí kolegové,

dovolujeme si Vás pozvat na výlet ÚBS do sv. Jana pod Skalou dne 11.května 2022 (rektorský den) pod vedením PhDr. Tomáše Vučky.

Závazná přihláška (do pondělí 9.5.2022)

S důvodů přepravních kapacit autobusu je počet účastníků omezen na 20!!!
Studenti si hradí jízdné a ostatní náklady (např. na občerstvení) sami.Sraz:
 7.30, nahoře ve vestibulu metra B, stanice Zličín

Odjezd autobusem: 7.45
Příjezd do Bubovic: 8.23

Pěší putování:
Z Bubovic půjdeme:
a) do Solvayových lomů (zde prohlídka lomu, výklad o těžební historii Berounska, povídání o geologických a paleontologických zajímavostech tzv. Barrandienu, prohlídka fosilií, povídání o Sv. Ivanovi, Sv. Ludmile, četba svatoivanských barokních básní)
b) výstup ke kříži na vyhlídkovou skálu nad Sv. Janem pod Skalou (pozor na závratě!)
c) návštěva a prohlídka kostela Sv. Jana pod Skalou, návštěva svatoivanské jeskyně (svatoivanské krypty), povídání o svatoivanské legendě. Ve Sv. Janu také možnost krátkého občerstvení v hospodě (pivo, limo za celkem přijatelné ceny, leč jídla dosti drahá)
d) podél Loděnického potoku se dále vydáme k lomu Alcazar (zde prohlídka lomu, průzkum podzemních štol, povídání o historii lomu (tajná nacistická opravna Messerschmittů), povídání o českém subkulturním fenoménu trampingu)
e) cesta podél Berounky do Srbska, návrat vlakem do Prahy mezi 16.00 – 18.00 (zhruba)

S sebou:
– svačina a dostatek pitné vody (vodu možno doplnit také ve Sv. Janu z pitného a lahodného svatoivanského pramene)
– pevná sportovní nebo turistická obuv (půjdeme po skalách, budeme klopýtat přes balvany, kameny atd.)

– odpovídající oblečení (ve štolách je chladno)
– baterka na svícení v podzemních štolách

Délka celého pěšího putování: 9,7 km

Úvod > Nástěnka > Rektorský den 11.5.2022 – výlet ÚBS do sv. Jana pod Skalou ZRUŠEN