Pozvání na interní seminář 25.10.2023 – Oleg Fedoszov: Bohemistika v Maďarsku

Srdečně zveme akademické pracovníky a doktorandy na interní seminář ve středu 25.10.2023 od 9.00 do 10.30, Na Příkopě 29, 2. patro, č. dv. 220.

Doc. dr. hab. PhDr. Oleg Fedoszov, PhD, ELTE (Budapešť)

Bohemistika v Maďarsku

Za dva roky bude obor bohemistika slavit 70. výročí své existence na budapešťské státní univerzitě ELTE. Založil ji jako tzv. „třetí obor C“ v r. 1955 tehdejší profesor francouzštiny, košický rodák a někdejší absolvent Univerzity Karlovy László Dobossy. Tehdy to znamenalo, že vedle dvou hlavních oborů (A a B) si studenti filozofické fakulty mohli vybrat i výuku češtiny. V našem referátu podáme krátký přehled dějin bohemistiky jak na ELTE, tak i na jiných univerzitních pracovištích v Maďarsku, a pokusíme se také zamyslet nad specifikou výuky českého jazyka a literatury v maďarském prostředí.

Úvod > Nástěnka > Pozvání na interní seminář 25.10.2023 – Oleg Fedoszov: Bohemistika v Maďarsku